|
Individuele hulp en kosten |
|
Hoe werken wij? Individuele begeleiding:
- Meestal wordt onze naam doorgegeven door een school, of door (ouders van) iemand die reeds in de praktijk komt. Mond op mond werkt het beste.
- Afhankelijk van wat er aan de hand is, wordt een intake gesprek gevoerd. Meestal met ouders, zeker als de voorgeschiedenis belangrijk is en er bijvoorbeeld dyslexie een rol speelt.
- Daarna gaan we 6 weken aan het werk. Vaak zijn de aangeleverde onderzoekgegevens voor ons te globaal. We zoeken al werkend uit welke aanpak bij deze persoon past.
- Hierbij gaan we uit van twee sporen:
- Het eerste spoor is wat wij noemen: het overleven in de klas.
- Het tweede spoor is de diepte in: de hiaten opsporen, de manier van werken, de strategie enz. Dus heel specifiek op de persoon gericht.
- Korte lijntjes naar en van huis zijn belangrijk.
- Na 6 weken is de tussen evaluatie: zijn we op de juiste weg?
- Vervolgens de keuze over de intensiteit van de hulp.
We werken normaal 2 keer een klokuur per week, soms is 1 uur genoeg. Het doel is grip op een situatie te krijgen. Een combinatie met een tweede leerling wordt gemaakt indien mogelijk, sommige leerlingen moeten alleen vanwege hun problematiek.
- Heel belangrijk vinden we het dat we in de begeleiding uitgaan van de problematiek.
Vaak krijgen leerlingen elders een onderzoek. Met een verslag daarvan en soms een dyslexie verklaring komen ze dan naar onze praktijk. Dan begint de boeiende speurtocht naar de voor deze persoon geschikte aanpak.
- De kosten van de begeleiding bedragen per klokuur voor
- nieuwe leerlingen ingaande schooljaar 2010-2011:
- 1 x per week vast € 25
- 2 x per week vast € 40
- 3 x per week vast € 50
Indien een PGB of bijvoorbeeld ander budget(rugzak) is toegekend, dan is het tarief € 30 per uur.
- Begeleiding korter dan 3 maanden € 30 per uur (Bijvoorbeeld een leerling die aangemeld is na 1 april valt in het € 30 tarief tot de grote vakantie) Ook begeleiding richting herexamen (nieuwe leerlingen) € 30 per uur.
- Onderzoek tijd € 30
- Tijd voor het maken van verslagen (bijvoorbeeld voor ondersteuning PGB aanvraag, rugzak, aanleveren gegevens dyslexie onderzoek) eveneens € 30 per uur.
- Overleg op school van een leerling tegen dezelfde tarieven als van de reguliere begeleiding. (Reistijd wordt vanzelfsprekend meeberekend)
- Voor bestaande leerlingen zullen de tarieven t/m eind schooljaar 2010/2011 ongewijzigd blijven.
Oudergesprekken en intake: geen kosten. Oudergesprekken vinden plaats als óf de ouders, óf Geke en Henk behoefte hebben aan een overleg. Dus ook binnen het schooljaar. Vaak op vrijdagavonden zijn er dus gesprekken, soms overdag als dat mogelijk is. Aan het eind van het schooljaar wordt gevraagd of overleg wenselijk is.

|